۲۴ عیار باش

۲۴ عیار باش

۲۴ عیار باش

زمانی که کلمه عیار را به زبان می آوریم اولین تصوری که از عیار در ذهن مان جاری می شود طلا است. به دلیل اینکه بارها از دیگران کلمه عیار را شنیدیم بخصوص زمانی که به طلا فروشی مراجعه می کنیم که طلا خرید کنیم.

عیار معیار ارزش طلا است که هر چقدر عیار بالاتر باشد ارزش طلا هم بیشتر است.

 طلای ۱۴ عیار ، طلای ۱۸ عیار و طلای ۲۴ عیار داریم که خالص ترین طلا ۲۴ عیار است یعنی طلای ۲۴ عیار بالاترین ارزش را دارد. ارزش هر چیزی به عیارش اگر می خواهیم در هر کاری بدرخشیم باید ۲۴ عیار باشیم ولی برای ۲۴ عیار بودن باید یکسری خصوصیاتی داشته باشیم.

فروشنده های زیادی در سر تا سر ایران داریم که در حرفه پر درآمد فروشندگی مشغول به فعالیت هستند. ولی از درآمد خوبی برخوردار نیستند. فروشندگانی از درآمد خوبی برخوردار هستند که ۲۴ عیار باشند. هر فرد موفق در دنیا یک فروشنده خوب است. اگر فروشندگی را بلد باشیم منظورم از بلد بودن این نیست که فقط نقش فروشنده را داشته باشیم متاسفانه بیشتر فروشنده های حال حاضر در ایران نقش فروشنده را بازی می کنند حتی فروشنده ۱۴ عیار هم نیستند. اگر فروشندگی را بلد باشیم در تمام مراحل زندگی می درخشیم. فروش یک بازی برد برد است که متاسفانه بیشتر فروشنده ها تصور مردم جامعه را نسبت به حرفه فروشندگی خراب کرده اند به همین دلیل است که زمانی که کلمه بازاریابی ، فروش ، فروشندگی به زبان می آید افرد جامعه تصور بدی نسبت به این کلمات و حرفه فروشندگی دارند. تا زمانی که به عنوان یک فروشنده فقط به فکر منافع خودمان باشیم و طرف دیگر که مشتری است را در نظر نگیرم و فقط به فکر برد خودمان باشیم همین تصور نسبت به این حرفه وجود دارد.مثالی که من همیشه برای فروشندگان در کلاس هایم میزنم کاملا باعث می شود افرادی که در کلاس حضور دارند نظرشان نسبت به فروش تغییر کند و با دید متفاوتی فروشندگی را ادامه دهند.

مثالی که میزنم

ساختمان بر روی زمین بنا می شود و کسب کار با مشتری بنا می شود. اگر مشتری وجود نداشته باشد کسب و کار هم وجود ندارد و اگر کسب و کار وجود نداشته باشد فروشنده ای هم وجود ندارد پس باید حواسمان به این گوهر نایاب یعنی مشتری باشد و تمام تمرکزمان در فروش به مشتری باشد.

 

ارزش فروشنده به عیارشه هر چقدر عیار فروشنده بالاتر باشد مبلغ بیشتری برایش پرداخت می کنند. فروشنده ۲۴ عیار یکسری خوصصیات دارد که باعث می شود که ۲۴ عیار باشد.

اگر تمایل دارید که یک فروشنده ۲۴ عیار باشید باید خصوصیات زیر را داشته باشید.

 

اولین خوصصیت ایمان

فروشنده ۲۴ عیار به محصولی که می فروشد ایمان دارد.

اگر شما فروشنده محصولی هستید که به محصول خود ایمان ندارید خیلی سریع از فروش آن محصول بیخیال شوید. مشتری زمانی به شما اعتماد می کند که از فروشنده خرید کند که به محصول که می فروشد ایمان داشته باشد زمانی که به عنوان یک فروشنده به محصولی که می فروشیم ایمان نداشته باشیم یعنی خودمان به محصول خودمان باور نداشته باشیم چطور می توانیم که از مشتری انتظار داشته باشیم که محصول ما را خریداری کند. مهمترین خصوصیت فروشنده ۲۴ عیار ایمان داشتن به محصولی است که می فروشد. مشتری از برق چشم های یک فروشنده و نوع بیان فروشنده متوجه ایمان فروشنده به محصول که می فروشد می شود به همین دلیل است که بیشتر فروشندگانی که به محصول خود ایمان ندارند نمی توانند فروش خوبی داشته باشند. لطفا اگر محصولی می فروشید که به محصول خود ایمان ندارید از همین الان بیخال فروش محصول که به فروش آن مشغول هستید بشوید لطفا.

دومین خصوصیت علاقه

فروشندگان ۲۴ عیار حس نیت خود را به مشتری ثابت می کنند.

زمانی که حسن نیت خود را به مشتری ثابت کنید علاقه خود را به مشتری نشان داده اید.

فروشنده ای که علاقه داشته باشد مشتری را غافلگیر می کند. یعنی بیش از حد انتظار مشتری به او خدمات می هد. مشتری را به چشم پول نمی بیند اگر مشتری را به چشم پول ببیند مشتری هم حس قوی دارد که باعث می شود که مشتری فروشنده را به چشم دزد سر گردنه ببیند. فروشنده ای که علاقه داشته باشد مثل فرزندی که برای مادر خود بدون هیچ چشم داشتی  هر کاری را انجام می دهد می ماند. پس از این به بعد لطفا به مشتری خود علاقه داشته باشیم تا نتایج فوق العاده آن را مشاهده کنیم لطفا.

 

سومین خوصصیت انرژی بالا

فروشندگان ۲۴ عیار از انرژی بالایی برخوردار هستند.

فروشنده ای که از انرژی مناسبی برخوردار نباشد نمی تواند عملکرد بالایی داشته باشد متاسفانه بیشتر فروشنده های حال حاضر در ایران بی حال و بی انرژی هستند. نداشتن انرژی لازم را می شود در کلام و رفتار این گونه فروشنده ها مشاهده کرد. برای اینکه بتوانیم یک فروشنده ۲۴ عیار باشیم باید انرژی بالایی داشته باشیم. انرژی بالا در ابتدا هر روز کاری باعث می شود که با تمام توان به استقبال یک روز خوب و عالی برویم روز خوب ساختنی است. پس باید با انرژی بالا یک روز خوب بسازیم. رفتار یک فروشنده شخصیت فروشنده را می سازد. یکی از مشخصات فروش ارتباط سازی فروشنده ای که از انرژی بالای برخوردار نباشد نمی تواند ارتباط ساز خوبی باشد. زمانی که به عنوان یک فروشنده نتوانیم ارتباط اولیه را بسازیم به هیچ عنوان نمی توانیم محصولی به مشتری بفروشیم. اصولا افراد جامعه با افراد بی انرژی ارتباط برقرار نمی کنند. فروشنده ۲۴ عیار از لحاظ ذهنی خود را برای شروع هر روز کاری آماده می کند تا یک روز خوب بسازد. فروشنده ۲۴ عیار برای هر روز کاری برنامه دارد و از قبل انرژی خود را بالا می برد که بتواند فروش خوبی را به ارمغان بیاورد.

زمانی که یک فروشنده انرژی برای کار خود می گذارد. در ازای آن یک چیزی به دست می آورد که آن یک چیز به دست آوردن مشتری های وفادار است و فروش عالی که هدف هر فروشنده ای همین است. به عنوان یک فروشنده اگر می خواهید یک فروشنده ۲۴ عیار باشید. خواهش می کنم از این به بعد با انرژی بالا هر روز کاری خود را شروع کنید و در طول روز این انرژی را بالا نگهدارید لطفا.

 

چهارمین خصوصیت هدفمند بودن

فروشنده ۲۴ عیار اهدافی دارد که خود را در جهت موفقیت هدایت می کند.

فروشنده بی هدف مثل شلوار بدون کش می ماند. فروشنده ای که هدف نداشته باشد به هیچ عنوان پیشرفت نمی کند. فروشنده ای که هدف نداشته باشد به هیچ عنوان نمی تواند به اهداف ماهانه فروش شرکت برسد. زمانی به انتهای مسیر موفقیت می رسیم که تعیین کرده باشیم که قرار کجا و از چه مسیری برویم تا بتوانیم به موفقیت برسیم. فروشنده ۲۴ عیار اهداف روزانه ، ماهانه و سالانه دارد. فروشنده ای که هدف سالانه داشته باشد برای رسیدن به اهداف ماهانه خود بیشترین تلاش را می کند و برای رسیدن به اهداف ماهانه تلاش می کند به اهداف روزانه برسد. فروشنده ۲۴ عیار برای هر ساعت خود برنامه دارد تا بتواند به اهداف تعیین شده در روز , ماه و سال برسد. زمانی یک فروشنده تلاش می کند تا فروش خوبی داشته باشد که برای خود هدف تعیین کند ۹۷ درصد مردم جامعه هدف ندارند. اگر می خواهید یک فروشنده ۲۴ عیار باشید باید مثل ۳ درصد افراد جامعه که هدفمند زندگی می کنند فکر کنید و اقدام به هدفگذاری کنید. فروشنده ای موفق است که هدفمند زندگی کند. از همین لحضه تصمیم بگیرید که هدفمند زندگی کنید لطفا.

 

می خواهم یک فروشنده ۲۴ عیار باشم

 

پنجمین خصوصیت ابتکار عمل

فروشنده ۲۴ عیار منتظر نمی ماند که دیگری هدایتش کند.

اکثر فروشنده ها منتظر می ماند تا همه چیز محیا شود تا شروع به اقدام کنند. اگر منتظر باشیم که کسی یا فردی به ما کمک کند تا حرکت کنیم هیچ زمان انتظار ما به پایان نخواهد رسید. یک فروشنده ۲۴ عیار باید خود جوش باشد منتظر هیچ اتفاق یا فردی نباشد مثلا اینکه بعضی از فروشنده ها منتظر هستند که مدیر فروش یا مدیر مجموعه به آنها بگوید که باید چه کار کنند. این دسته از فروشنده ها هیچ موقع به موفقیت نمی رسند. ولی اگر منتظر نمانند و بصورت خودجوش اقدام کنند به حرکت و در پی یافتن راه و مسیر باشند حتما موفق می شوند. اگر می خواهید واقعا یک فروشنده ۲۴ عیار باشید. به هیچ عنوان منتظر نما نید که تا دیگران کاری برای شما انجام دهند بجای وقت تلف کردن شروع به اقدام کنید و ابتکار عمل داشته باشید لطفا.

 

 

ششمین خصوصیت آگاهی

فروشنده ۲۴ عیار نسبت به حرفه که در آن مشغول است. محصولی که می فروشد. مشتری که از او خرید می کند باید آگاهی داشته باشد.

چند درصد از فروشنده های حال حاضر ایران مطالعه دارند. متاسفانه آمار سرانه مطالع در کشور زیر ۵ درصد است که این آمار با خواند روزنامه و موارد این چنینی محاسبه شده است.

فروشنده ۲۴ عیار در زمینه کاری خود مطالعه دارد و علم خود را به روز نگه می دارد هر چقدر معلومات یک فروشنده بیشتر باشد و کتاب های حوزه فعالیت خود را بیشتر مطالعه کرده باشد از آگاهی بیشتری برخوردار است و به موفقیت های بیشتری خواهد رسید. فروشنده ای که از ویژگی ها و مشخصات محصول خود آگاه نباشد. هیچ ارزشی ندارد ولی متاسفانه بیشتر کسب و کارهای حال حاضر چنین فروشنده هایی دارند و منتظر هستند که فروش خوبی داشته باشند. اگر فکر می کنید با چنین طرز تفکری می شود فروش خوبی داشت سخت در اشتباه هستید. برای مثال فروشنده ۲۴ عیار می داند محصول که می فروشد کجا با چه مواد اولیه ای و چه خصوصیات دیگری دارد. فروشنده های ۲۴ عیار اطلاعات کامل محصول خود را دارند حتی می دانند محصول که می فروشنده کیلومتر چند جاده فلان فرعی چندم تولید شده است. فروشنده های ۲۴ عیار می دانند که علایق مشتری چیست. همیشه در تلاش هستند که اطلاعت بیشتری از مشتری به دست بیاورند. به دلیل اینکه فروشنده های ۲۴ عیار می دانند که هر چه بیشتر اطلاعات مشتری را داشته باشند آگاهی بیشتری نسبت به مشتری خواهند داشت و در نتیجه با مشتری بهتر ارتباط می گیرند و فروش فوق العاده ای خواهند داشت. برای تبدیل شدن به یک فروشنده ۲۴ عیار باید آگاهی کامل داشته باشیم هر چقدر بیشتر بهتر تصمیم بگیرید دست به کار شوید و آگاهی خود را بالا ببرید لطفا.

 

فروشنده های ۲۴ عیار خصوصیات بیشتری دارند. اگر تمایل دارید که به یک فروشنده ۲۴ عیار واقعی تبدیل شوید باید مهارت های یک فروشنده ۲۴ عیار را به دست آورید.

می خواهم مهارت های یک فروشنده ۲۴ عیار را یاد بگیرم

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *