شغلی که سرمایه نمی خواهد

شغلی که سرمایه نمی خواهد

برای راه اندازی هرکسب و کاری باید مهارت، تجربه و سرمایه داشته باشیم. برای شروع باید سرمایه داشته باشیم تا بتوانیم محیطی فراهم کنیم برای کسب درآمد بیشتر.

ما سرمایه کافی برای راه اندازی را در اختیار نداریم و اگر این سرمایه را داشته باشیم و کار را شروع کنیم باید چند سالی خاک آن کار را بخوریم تا بتوانیم به نقطه ای برسیم که از کسب و کار مان سودی به دست آوریم در صورتی که همان سرمایه می تواند سود آور باشد حتی خیلی از مواقع سود پولی که در کسب و کار آورده ایم را به دست نخواهیم آورد، به دلیل اینکه بیشتر افراد تحمل مدت زمانی که یک کسب و کار به رشد و سودهی می رسد را ندارند البته افرادی هستند که این موضوع را می دانند و با آگاهی کامل شروع به راه اندازی یک کسب و کار می کنند و به آینده آن با چشمانی باز و مطمئن نگاه می کنند.

ولی من کسانی را می شناسم که بدون سرمایه مالی مشغول به حرفه ویزیتوری شدند و در حال حاضر از خیلی از افرادی که پول زیادی بر روی کسب و کار خود سرمایه گذاری کرده اند درآمد بهتری دارند البته این افراد در طی زمانی که پشت سر گذاشته اند روی خودشان سرمایه گذاری های فراوانی انجام داده اند مثلا “آموزش های فردی، فروش، دوره های بازاریابی و….” زمان گذاشتند و بر روی خود سرمایه گذاری کرده اند این نوع سرمایه گذاری مادام العمر است و همیشه و همه جا به کار مان می آید.

شغلی برای خودمان یا دیگران؟

شغلی که بابت کاری به ما حقوق می دهند که انجام می دهیم یعنی ارزش واقعی که ما به وجود می آوریم و بابت آن حقوق دریافت می کنیم، خیلی خوب است هر چقدر بیشتر ارزش ایجاد کنیم بیشتر حقوق دریافت می کنیم!

ولی متاسفانه از آنجا که بعضی از افراد مسئولیت پذیر نیستند و در پی حقوق عالی و شغلی مطمئن که تا پایان عمر یا دوران کاری در آن مشغول باشند هستند. اگر دقت کرده باشید زمانی که یک آگهی استخدام دولتی اعلام می شود. همین افراد هستند که هجوم می آورند برای استخدام به این دلیل که در سازمان های دولتی نظارت دقیقی وجود ندارد و هر موقع که برای کاری مراجعه می کنیم مشاهده کرده ایم که کارمندان هر کاری که خودشان دوست دارند انجام می دهند نه کاری که به آنها محول شده.

مسئولیتی که دارند را به عنوان یک شغل ببینیم و تصور کنیم که این شغل شخصی خودشان هست و دیگر کارمند دولتی نیستند چه اتفاقی رخ می دهد؟! چندین برابر تلاش خواهند کرد تا درآمد بهتری داشته باشند!

صبر و اعتماد به نفس

برای اینکه در شغل ویزیتوری موفق شویم ابتدا باید اعتماد به نفس داشته باشیم خیلی از افرادی که در روزهای اول مشغول این کار می شوند اعتماد به نفس ندارند و به همین دلیل در ماه ها یا روزهای اول آن را رها می کنند اگر از بیشتر افرادی که امروزه در شغل ویزیتوری موفق هستند بپرسید در ابتدا همین تصور را داشتند ولی با خود باوری که داشتند توانستند به این باور برسند که باید صبور باشند و این شرایط را تحمل کنند تا به نتیجه مطلوب برسند. هیچ چیزی به راحتی به دست نمی آید و اگر راحت به دست آید راحت هم از دست می رود از قدیم گفتند گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی دلیل بعدی اینکه خیلی از افراد به دنبال این هستند که یک شبه پولدار بشوند که این نشدنی ست باید تلاش کنیم تا به هدف و آرزوهایمان برسیم.

دلیل بعدی ترس است، خیلی از افراد می ترسند که وارد این شغل شوند به دلیل اینکه حقوق ویزیتوری به صورت پورسانتی است اگر نتوانی بفروشی حقوقی دریافت نمیکنی به همین دلیل می ترسند که ماه ها حقوق خوبی دریافت نکنند ولی این یک فرصت است اگر از ویزیتورهای با تجربه بپرسید به شما می گویند که چه حقوق های خوبی دریافت می کنند البته بیخودی حقوق خوبی دریافت نمی کنند خوب می فروشند و نتیجه زحماتشان را می گیرند، در اصل ارزش ایجاد میکنند و بابت ارزشی که بوجود آوردند حقوق دریافت می کنند افرادی که به دنبال پیشرفت و درآمد عالی هستند این یک فرصت است که وارد این شغل شوند مهارت یاد گیرند و با تمام توان تلاش کنند تا به اهداف شان برسند.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *