هرچه بیشتر نه بشنوید، بیشتر میفروشید

هرچه بیشتر نه بشنوید، بیشتر میفروشید

با بازی کردن نه بشنویم

دقت کردید بعضی از مواقع برای انجام دادن یک یا چند کار که خیلی برای ما سخت و دشوار هستند فکر می کنیم که چگونه آنها را انجام دهیم و در آخر بعد از کلی فکر کردن به این نتیجه می رسیم که اصلا ما این کاره نیستیم! ولش کن بریم به زندگی مون برسیم!! ولی همین کارهایی که انجام ندادیم بخشی از زندگی مان است…

 یکی از روش های انجام دادن کارهای سخت این است که به آنها مثل بازی نگاه کنیم و دقیقا آنها را مثل بازی انجام دهیم شاید این سوال برای شما پیش آید که چگونه می شود کارهای سخت و دشوار را مثل بازی انجام داد من این کار انجام دادم و همیشه برای انجام کارهای سخت و دشوار از این روش استفاده می کنم.

انسان از بازی کردن لذت می برد

یادش بخیر بچه که بودیم بیشتر مواقع در حال بازی کردن بودیم و تا آنجایی که توان داشتیم بازی می کردیم تا کاملا خسته می شدیم البته اون وقت ها مثل امروزه بازی های رایانه ای و گوشی های هوشمند نبود و ما بیشتر بازی های فیزیکی انجام می دادیم یادم میاد که یک روز با بچه های محله قرار شد که یک مسابقه فوتبال با بچه های یک محله دیگر برگزار کنیم، ولی تیم حریف خیلی قویتر از تیم محله ما بود و بازیکنان حریف خیلی خوب و حرفه ای تر از ما بودند البته تیم ما هم خوب بود ولی نه به اندازه تیم حریف.

بازی سختی بود و ما اون بازی رو باختیم و دست خالی برگشتیم محله و اون روز گذشت تا چند روز بعد یکی از بچه ها یک پیشنهاد داد که دوباره با تیمی که از اونها باختیم بازی کنیم چند تا از بچه ها مخالفت کردند و چند نفر دیگر از دوستان موافقت کردند بچه هایی که مخالفت می کردند میگفتند ما قدرت مقابله با تیم حریف را نداریم اگر بازی کنیم در آخربازی را می بازیم و سرشکسته می شویم بعد از کلی بحث و گفتگو قرار شد آنقدر با تیم حریف بازی کنیم تا یک روز از آنها ببریم و بعد از چند بازی این اتفاق افتاد و ما توانستیم بازی را ببریم دلیل اینکه توانستیم بازی را ببریم این بود که دوست داشتیم به موفقیت برسیم و تمام تلاشمان را کردیم.

قراری که با بچه های محله با هم گذاشتیم این بود که تا وقتی که از تیمی که باختیم نبردیم دیگر با هیچ تیمی حق بازی کردن نداریم و حتی کسی از جمع حق ندارد حتی در محیط مدرسه یا مکان های دیگر بازی کند!!

انجام دهید موفق می شوید

فرقی نمی کند بازی فیزیکی باشد یا فکری همه بازی ها شیرین و لذت بخش هستند حتی برای آدم بزرگ ها و به همین دلیل من پیشنهاد می کنم که برای انجام کارهای سخت و دشوار که برای شما مشکل ساز شده از این روش استفاده کنید مثلا کار را به قسمت های کوچک تقسیم کنید و آن را مرحله بندی کنید و تا مرحله اول را انجام نداده اید به مرحله بعدی نروید و درصورتیکه هر مرحله را با موفقیت انجام دادید به خودتان یک هدیه بدهید این هدیه می تواند هر چیزی باشد مثلا یک نوشیدنی یا تماس گرفتن با یک دوست قدیمی یا هر چیزی که از آن لذت میبرید.

«با این روش شما می توانید جواب های منفی که در فروش دریافت می کنید را به جواب های مثبت تبدیل کنید»

این مشکل بیشتر فروشنده هاست که از کلمه یا جواب ( نه ) هراس دارند و می ترسند که جواب نه از مشتری دریافت کنند. مشتری هم یک انسان است مثل خود ما و در بعضی از مواقع به دلایل مختلف نظر و تکه کلامش فقط نه و نه می باشد فعلا کاری به این موضوع نداریم که چرا نظرش منفی یا همان نه است و چگونه می شود دلایل نه گفتن را شناسایی کرد و به جواب بله رسید، این موضوع باشد برای بخش های بعد که مفصل در مورد آن توضیح خواهیم داد.

بهترین راهکار برای فروش بیشتر

یکی از روش هایی که می شود با آن به موفقیت در فروش رسید مخصوصا برای افرادی که به تازگی وارد حرفه فروشندگی شدند و هنوز آب بندی نشدند: باید برای ( نه ) شنیدن یک بازی طراحی کرد بازی که خودم در فروش از آن استفاده کردم و به نتیجه های خوبی رسیدم و به شما هم پیشنهاد می کنم که از این روش استفاده کنید تا ببیند که چه معجزه ای می کند

بازی را به اینصورت طراحی کنید که هر روز قرار است که چند جواب (نه) بشنوید و برای بازی قوانین بگذارید که اگر به مرحله بعد رفتید قرار است چه اتفاقی رخ دهد و جایزه هر مرحله را مشخص کنید تا به شما انگیزه دهد.

قرار است هر روز از چند مشتری جواب نه بشنوید این را معین کنید هر چقدر بیشتر جواب نه بشنوید بیشتر می فروشید به این دلیل که وقتی می خواهید از ده تا مشتری جواب مثبت بشنوید باید از چهل مشتری جواب منفی دریافت کنید تا به ده مشتری با جواب مثبت برسید از امروز به اینصورت برنامه ریزی کنید که قرار است از چند مشتری جواب نه دریافت کنم بعد از دل همان جواب های منفی به جواب بله می رسید.

“یادتون باشه هرچی بیشتر جواب نه بشنوید بیشتر میفروشید”

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *