ترس از ویزیتوری! چرا؟

ترس از ویزیتوری! چرا؟

ترس از ویزیتوری

به دلیل اینکه اعتماد به نفس نداریم وقتی به مشتری مراجعه می کنیم مشتری در جواب به ما نه می گوید کلافه می شویم و انگار دنیا روی سرمان خراب شده ولی افرادی که این شغل را به صورت حرفه ای پیش می برند اینگونه فکر نمی کنند و متوجه این موضوع شده اند که مشتری در هر شرایطی می تواند به آنها جواب منفی داده و از آنها خرید نکند این فروشنده ها هم در روزهای اول با چنین مشکلی روبرو بودند ولی در اثر گذشت زمان تجربه کسب کردند و با اعتماد به نفسی که داشتند توانستند روزهای ابتدایی این شغل را پشت سر بگذارند.

اکثر افرادی که به شغل ویزیتوری مشغول می شوند، در روزهای ابتدایی تا دو یا سه ماه اول این حس را دارند ولی اگر بتوانند این روزها را پشت سر بگذارند، حتما می توانند در این شغل حرفی برای گفتن داشته باشند و با طرز فکر رو به رشدشان به جایگاه خوبی دست پیدا کنند.

برای اینکه دیده شویم باید متفاوت عمل کنیم تا دیگران ما را ببینند تا در آینده بتوانیم نظر آنها را جلب کنیم، این طبیعی است که با شروع به کار در این حرفه و در مسیر فروش، به مشتری هایی برخورد می کنیم که تا به حال با آنها ارتباط نداشته ایم، به همین دلیل هم مشتری ها به ما جواب مثبت نمی دهند، به این دلیل که طبیعت انسان به صورتی است که به راحتی با افرادی که روی آنها شناخت ندارد ارتباط برقرار نمی کند. اگر خود ما هم در جای مشتری قرار بگیریم به احتمال زیاد در دفعات اول چنین برخوردی داریم ولی وقتی در موضوعی آگاهی کامل داشته باشیم برخورد شایسته تری نسبت به آن داریم.

 

ویزیتورهای با تجربه نمی ترسند

فروشنده های با تجربه و حرفه ای از کاری که انجام می دهند نمی ترسند به دلیل این که آنها به اندازه کافی مهارت فروش دارند و درضمن آنها هم در ابتدا ترس از این که اگر نتوانند فروش خوبی داشته باشند حقوق خوبی دریافت نخواهند کرد را داشته اند و این موضوع دیگر در آنها خیلی کم رنگ شده و البته اگر دیگر هیچ ترسی نداشته باشند پیشرفت نخواهند کرد و امکان اینکه فروش آنها کم شود زیاد است که در بیشتر مواردی که فروشنده ها نسبت به قبل فروش شان ضعیف تر می شود این است که دیگر نمی ترسند از این که به هدف ماهانه خود نرسند.

باید همیشه برای پیشرفت و موفقیت کمی ترس در وجود مان داشته باشیم تا انگیزه برای تلاش کردن در ما از بین نرود ویزیتورهای حرفه ای و موفق همیشه کمی ترس بابت اهداف فروش در ذهن دارند و این موضوع باعث می شود که فروش خوبی داشته باشند.

دیگر نیازی نیست بترسی

مدل رفتاری ذهن انسان به گونه ای است که وقتی کاری را به دفعات انجام می دهد یاد می گیرد که دیگر ترسی نداشته باشد بعد از چند مرتبه تکرار به موضوع مسلط می شود. مانند رانندگی که در روزهای اول با ترس از اینکه تصادف نکنیم یا اینکه درست رانندگی کنیم با دقت زیاد سعی می کنیم همه اصول را مثل دنده عوض کردن یا گاز دادن یا فرمان ماشین را محکم گرفتن! اما بعد از مدتی آنقدر برایمان عادی می شود که در هنگام رانندگی با موبایل صحبت می کنیم یا حتی غذا می خوریم و خیلی کارهای دیگر انجام می دهیم و دیگر هیچ ترسی در وجودمان نیست حتی بعضی از افراد یادشان می رود که روزهای اول چگونه رانندگی می کردند یا چقدر ترس داشتند.

در تمام کارهایی که انجام می دهیم در اوایل آن ترس وجود دارد و تنها راه حل این است که در مورد آن آموزش ببینیم و با آگاهی شروع کنیم تا به مرور زمان مهارت لازم را به دست آوریم.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *