بله بگیر فروش انجام می شود

بله بگیر فروش انجام می شود

تأیید نظر مشتری

درهنگام صحبت با افراد سخنان خود را با بحث درمورد چیزهایی آغاز نکنید که بر سر آن اختلاف نظر دارید، با چیزهایی که درمورد آن با هم اتفاق نظر دارید صحبت را آغاز کنید.
درصورت امکان بر این نکته تأکید کنید که هر دو در راستای رسیدن به یک هدف تلاش می کنید و تنها تفاوت شما در روش تان است نه هدف تان!

کاری کنید که فرد در آغاز بگوید « بله ، بله » اگر ممکن است او را از گفتن « نه » منع کنید

وقتی به مشتری مراجعه کنید و مشتری به شما جواب نه بگوید دیگر غرور او اجازه نمی دهد که به شما جواب بله بگوید و به همین دلیل اصرار دارد که سر حرفش بماند و بر نه پافشاری کند. امکان دارد بعد از این که مشتری به شما جواب نه می گوید خودش هم پشیمان شود ولی به دلیل این که پای حرف خود بایستد نظر خود را تغییر ندهد، به همین دلیل اگر مشتری در ابتدای صحبت نظرش مثبت باشد از اهمیت بالایی برخوردار است و امکان اینکه در ادامه جواب او بله باشد بسیار زیاد است.

اگر یک نفر بگوید نه و واقعا به گفته ی خود ایمان داشته باشد، بیشتر از یک کلمه دو حرفی کار انجام داده است. کل ارگانیسم بدن، یعنی غده ها، اعصاب و ماهیچه ها با هم حالت انکار پیدا می کنند گاهی اوقات میزان آن کاملا مشهود است. به طور خلاصه کل سیستم عصبی عضلانی علیه پذیرش چیزی حالت تدافعی به خود می گیرد. درمقابل وقتی فردی می گوید : بله هیچ کدام از این فعالیت های روی نمی دهد. هر چه در ابتدای صحبت از مشتری یا فرد مورد نظر جواب بله بیشتری بگیریم احتمال اینکه موفق شویم و به هدفمان برسیم بسیار بیشتر است.

بی اعتمادی مشتریان

تعداد زیادی از ویزیتورهای برای فروش محصولات خود به مشتری هایی برخورد می کنند که آنها تمایلی برای خرید ندارند. به دلیل اینکه خیلی از مواقع با قول هایی که دادند و به آن ها عمل نکردند و کم و زیاد کردن سفارش مشتری و خیلی موارد دیگر….خودشان باعث این بی اعتمادی شده اند. درچنین مواردی که مشتری به دلیل اینکه ما به او بدقولی کرده ایم قصد خرید کردن را ندارد باید از این تکنیک استفاده کرد. اولین کاری که انجام می دهیم باید ببینیم که چه چیزهای وجود دارد که هر دو نفرمان را به یک هدف مشترک می رساند. از همان کانال وارد بحث و گفتگو شویم.

بله بگیر فروش انجام می شود

اگردر فصل تابستان باشیم و شما یک فروشنده نوشیدنی باشید و مشتری های شما هم خرده فروش های مواد غذایی باشند (سوپرمارکت یا فروشگاه) باید اینگونه سر صحبت را باز کنید چقدر هوا گرم است و مشتری در جواب به شما می گوید « بله » هوا گرم است و در ادامه شما می گویید در این هوای گرم فقط نوشیدنی خنک می چسبد و این بارهم مشتری در جواب می گوید که « بله » بیشترین فروش ما در این روزها نوشیدنی است. به مشتری می گوید شما هنر فروش خوبی دارید، می بینم که نوشیدنی هایتان را خوب فروختین . مشتری در جواب می گوید « بله ».

کافی است شما چند جواب مثبت که سوال آنها به صورتی طراحی شده باشد که جواب مشتری در آخر با بله تمام می شود را از مشتری دریافت کنید، بعد می توانید شروع کنید به فروش محصول خودتان که در این حالت بیشتر مشتری ها خرید را انجام می دهند، بجز بعضی از مشتری ها و آنها دلایل مربوط به خودشان را دارند و شما سعی کنید در این جور مواقع به هیچ عنوان اصرار نکنید!

تکنیک بله بگیر بعد بفروش در بیشتر مواقع جواب می دهد و شما را به هدفتان که همان فروش است می رساند البته در ابتد امکان اینکه نتوانید به درستی از آن استفاده کنید وجود دارد ولی بعد از چند مرتبه تکرار حتما به نتیجه مطلوب و دلخواه می رسید. وقتی این تکنیک را به صورت حرفه ای یاد بگیرید می توانید در مواردی مثل اختلاف بین دو نفر و متقاعد کردن دیگران نیز از آن استفاده کنید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *